تحویل اکسپرس

تحویل فوری و سالم محصول

پرداخت مطمئن

پرداخت از طریق درگاه معتبر

ضمانت کیفیت

تضمین بالاترین کیفیت محصولات

ضمانت بازگشت

بازگشت 7 روزه محصول
29 جولای 2020
53 بازدید
نظر %

 

 

نمایندگی سیسکو سوئیچ در ایران

 

خرید سوئیچ سیسکو از ساپرا صنعت به عنوان نمایندگی سوئیچ سیسکو در ایران سال هاست که انجام می شود با همراه باشید تا نگاهی به کمپانی سیسکو و به خصوص سوئیچ‌های سیسکو به عنوان یکی از برترین و پرطرفدارترین تجهیزات تولیدی این کمپانی بیندازیم.

در این مقاله درخواهید یافت که چرا با افتخار ساپرا صنعت به عنوان یکی از برترین نمایندگی سوئیچ های سیسکو در ایران معرفی مطرح است.

 

نمایندگی سوئیچ سیسکو در ایران

سیسکو (Cisco)

این کمپانی آمریکایی در سال ۱۹۸۴ به منظور تولید تجهیزات شبکه آغاز به کار کرد.

طی این سال‌ها، با ارائه محصولات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری مرتبط با آن، در این عرصه پیشرو بوده است و در حال حاضر در دنیای ارتباطات، از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و در زمینه تولید روتر و سوئیچ‌های شبکه، در رده مشهور‌ترین برندهای دنیا قرار می‌گیرد.

 

تجهیزات شبکه و ارتباطات تولیدی این کمپانی با نام‌های تجاری سیسکو (Cisco)، لینکسیس (Linksys)و ساینتیفیک آتلانتا (Scientific Atlanta) عرضه می‌شود.

 

محصولات تولیدی سیسکو (Cisco) که Accesspointهای ساده تا تجهیزات بسیار پیشرفته را در برمی‌گیرد ، در بزرگترین دیتاسنترهای دنیا مورد استفاده قرار می‌گیرند و به طور کلی می‌توان انواع فایروال (Firewall)، مسیریاب (Router)، سوئیچ (Switch) و VoIP را از تولیدات این کمپانی معرفی کرد.

 

سوئیچ سیسکو به عنوان مشهورترین سوئیچ‌ها و مسیریاب‌ها در عرصه شبکه در دنیا مطرح است، ساپرا صنعت یکی از برترین عرضه کنندگان سوئیچ سیسکو است.

در این نوشتار، به طور ویژه به بررسی دلایل برتری سوئیچ‌های تولیدی سیسکو (Cisco) می‌پردازیم.

 

نمایندگی سوئیچ سیسکو در ایران

سوئیچ سیسکو (Cisco Switches)

سوئیچ‌های سیسکو از بهترین تولیدات این شرکت محسوب می‌شود که امکان مدیریت تجهیزات شبکه را با سرویس‌های ویژه امنیتی در اختیار مشتریان قرار می‌دهد.

سری‌ها و مدل‌های متنوع سوئیچ‌های سیسکو (Cisco Switches) در شبکه‌هایی با ابعاد، میزان دسترسی به اینترنت و نیز ترافیک دیتای مختلف به کار برده می‌شوند. قابلیت EnergyWise از جمله فناوری‌های نوآورانه سیسکو است که به کمک آن می‌توان انرژي را مدیریت نمود و در میزان انرژی مصرفی، صرفه‌جویی می‌شود.

 

سوئیچ‌ها به عنوان یکی از تجهیزات سخت‌افزاری شبکه گرچه به لحاظ ظاهر، به هاب (hub) شبیه هستند، اما از هوشمندی بیش‌تری برخوردارند.

فعالیت سوئیچ‌ها در مدل OSI در لایه ۲ (Data Link) است و انتقال پکت‌های دیتا در بستر شبکه و بر طبق مک آدرس که آدرس سخت‌افزاری است، پیکربندی (Configuration) روی یک دستگاه در صورتی امکان‌پذیر است که امکان ارتباط با آن مهیا باشد، از این رو دستگاه‌های سیسکو به سیستم‌عامل سیسکو (Cisco IOS) مجهز شده‌اند.

 

ارتباط با سوئیچ‌های سیسکو (Cisco Switches) از طریق یک پورت کنسول برقرار می شود که یک سر آن (RJ45) به پورت کنسول متصل می گردد و سر دیگر آن (RS232) به کامپیوتر متصل می گردد و به این ترتیب امکان پیکربندی سوئیچ ‌فراهم می‌شود. (لازم به ذکر است که کاربرد کابل کنسول به منظور کانفیگ و تنظیم دستگاه است و کابل اترنت نیست).

 

تقسیم‌بندی سوئیچ‌های سیسکو (Cisco Switches) براساس لایه‌ای که به کار می‌روند به دو لایه ۲ و ۳ انجام می‌شود. سوئیچ‌های لایه ۲ به سوئیچ‌های دسترسی معروفند که بهینه‌سازی شبکه براساس نیازهای کاری بر عهده آن‌هاست . سوئیچ‌های لایه ۳ سوئیچ‌های توزیع و هسته نام دارند کاربرد مدیریتی نیز دارند اما از سوئیچ‌های لایه ۲ نمی‌توان به عنوان سوئیچ‌های مدیریتی استفاده کرد.

 

سوئيچ‌های لایه ۳، یک تجهیز بسیار کارآمد، بدون محدودیت در تعداد پورت روتر و نیز قابلیت پردازش به کمک تکنولوژی ASIC است که می‌تواند نیازهای گسترده شبکه را تا حد زیادی پاسخگو باشد و راهکارهای امن برای افزایش اطمینان و کارایی شبکه ارائه دهد.

 

ضمن آنکه سوئیچ‌های دیتاسنتر نیز توسط کمپانی سیسکو (Cisco) عرضه می‌شود که با طراحی و ساخت شبکه سنتر، ارتقای زیرساخت، قابلیت انعطاف‌پذیری و نیز پایداری سرویس را ارائه می‌دهد.

 

دوره‌های آموزشی سیسکو

همان‌طور که در بالا هم اشاره کردیم، برای سوئیچ‌های سیسکو (Cisco Switches) تقسیم‌بندی دیگری نیز وجود دارد:

  • سوئیچ‌های Manage (مدیریتی): استفاده از این دسته از سوئیچ‌های سیسکو موجب افزایش کارایی شبکه می‌شود زیرا این سوئیچ‌ها قابل تنظیم هستند. که خود به ۲ گروه اصلی تقسیم می‌شوند:
  • سوئیچ‌های هوشمند (Smart Switches)

استفاده از این سوئيچ‌ها در شبکه‌هایی با قابلیت پشتیبانی از ارسال دیتای گیگابایت پیشنهاد می‌شود. اما باید در نظر داشته باشید که از مقیاس‌کمتری نسبت به دیگر سوئیچ‌های مدیریتی برخوردارند. ضمن آنکه به لحاظ امنیت نیز در سطح پایین‌تری در مقایسه با سایر سوئیچ‌های مدیریتی قرار می‌گیرند. اما ویژگی حائز اهمیت این سوئیچ‌ها برخورداری از فناوری احرازهویت مانند ۸۰۲/۱x و تعداد اندکی از ACL‌ها است.

 

  • Enterprise Switches

این سو‌ئیچ‌ها از قابلیت‌های بسیار مدیریتی برخوردارند و وجه تمایز آن‌ها با سایر سوئیچ‌ها این است که می‌توانند در شبکه‌های سازمان‌های بزرگ با تعداد زیاد سوئیچ، node و پورت به کار گرفته شوند. بدیهی است با توجه به کارکرد بالای این سوئیچ‌ها از قیمت بالاتری نیز برخوردار است.

  • سوئیچ‌های Unmanage (غیرمدیریتی) :این سوئیچ‌ها برای استفاده در یک شبکه با ابعاد کوچک و یا شبکه‌های خانگی ایده‌‌آل است که به منظور برقراری دو کامپیوتر و یا یک کامپیوتر به چاپگر استفاده می‌شود. در صورت نیاز به پورت اضافه نیز این سوئیچ‌ها قابل استفاده هستند. عدم نیاز به راه‌اندازی اولیه و نیز نظارت پیوسته از خصوصیات مهم این دسته از سوئیچ‌ها به حساب می‌آید که کارایی ساده این سوئیچ‌ها را به دنبال دارد. در نتیجه با توجه به کارکرد آن، از قیمت مقرون به صرفه‌ای نیز برخوردارند.
 

بنابراین باتوجه به آنچه گفته شد، در این تقسیم‌بندی، وجه تمایز سوئیچ‌های مدیریتی و غیرمدیریتی سیسکو از هم، تفاوت در قابلیت و نیز چگونگی پیکربندی‌ آن‌ها است.

انواع مد‌ل‌های سوئیچ‌های سیسکو از نظر تعداد پورت و نیز اندازه سرعت انتقال پکت‌های دیتا با هم متفاوت‌ هستند:

  • تعداد پورت:

تعداد پورت‌ها در مدل‌های سوئیچ‌های سیسکو فرق می‌کند اما به طور کلی این سوئیچ‌ها در مدل‌های ۵،۸، ۱۰،۱۲،۱۶،۲۴،۲۸،۴۸ و ۵۲ پورت طراحی و تولید شده‌اند. از این پورت‌ها در مدل‌هایی که از اسلات‌های SFP/SFP+ برخوردارند، به منظور اتصال فیبرنوری هم استفاده می‌شود.

  • میزان سرعت انتقال اطلاعات:

سرعت انتقال اطلاعات در انواع مدل‌های سوئیچ‌های سیسکو ۱۰۰۰/۱۰۰/۱۰ و یا ۱۰۰/۱۰ مگابیت بر ثانیه و ۱۰ گیگابیت بر ثانیه است. لازم به ذکر است که قابلیت مولتی‌گیگابیت (Multigigabit) در برخی از مد‌ل‌های سوئیچ سیسکو موجب شده است که آن‌ها از سرعت بالای ۱۰ گیگابیت برخوردار باشند.

 

حال که انواع تقسیم‌بندی‌های سوئیچ‌های سیسکو (Cisco Switches) را با هم بررسی کردیم، زمان آن رسیده است که چند مورد از ویژگی‌های منحصر به فرد این سوئیچ‌ها را مرور کنیم و دلایل برتری برند سیسکو بیش از پیش مشخص شود:

سوئیچ‌های سیسکو از کیفیت و طول عمر بالایی برخوردارند . ضمن آنکه کارایی و نیز امکان انجام تنظیمات مدیریتی (در مدل‌های مدیریتی این سوئیچ‌ها که البته مدل رایج مورد استفاده در سازمان‌ها است.) که امکان تنظیم دستگاه بر اساس نیازتان را در اختیار قرار می‌دهد.

به لحاظ سخت‌افزاری، این سوئیچ‌ها از قدرت بالایی بهره‌مند هستند و وجود این سخت‌‌افزار قدرتمند مانع از بروز قطعی در ارتباط و یا کندی در شبکه می‌‌شود و به همین دلیل سوئیچ‌های سیسکو (Cisco Switches) از محبوب‌ترین تجهیزات شبکه برای ادمین‌‌های شبکه محسوب می‌شوند.

 

از مزیت‌های سوئیچ‌های سیسکو (Cisco Switches) قابلیت کار با VLAN است که همراه با امکانات مسیریابی لایه ۳، امکان Route همزمان ترافیک VLAN را فراهم می‌کند.

 

این سوئیچ‌ها در زمینه طرح و مدل از تنوع زیادی برخوردارند که با ویژگی‌های منحصر به فرد در زمان و شبکه‌های موردنیاز استفاده می‌شوند.

حال با اطمینان می‌توانیم بگوییم که سیسکو (Cisco) معتبرترین و پرطرفدارترین برند سوئیچ‌ در دنیا است که استانداردهای سوئیچینگ بسیاری را طراحی و عرضه کرده است و برای افرادی که قصد خرید سوئیچ دارند جای تردیدی در انتخاب برند سیسکو باقی نگذاشته است.

ساپراصنعت ، در زمینه تأمین و ارائه تجهیزات سیسکو (Cisco) ، از پیشگامان ارائه خدمت به شما مشتریان عزیز، در سراسر ایران است.

ما در ساپراصنعت به عنوان نماینده فروش سوئیچ سیسکو در ایران، ضمن تأمین تجهیزات اوریجینال و دارای گارانتی سیسکو با مناسب‌ترین قیمت، موفق شده‌ایم اعتماد مشتریان سیسکو (Cisco) را کسب کنیم و این برای ما افتخار است که توانستیم برای استفاده از بهترین فناوری‌های عرضه شده توسط کمپانی سیسکو (Cisco) راهکارهای مؤثر ارائه دهیم.

 

شما عزیزان می‌‌توانید با کارشناسان برجسته ما، تماس بگیرید. همکاران ما در ساپراصنعت آماده ارائه مشاوره و پاسخگویی به سؤالات شما هستند تا بتوانید با توجه به نیاز کسب‌و کاریتان، بهترین انتخاب را داشته باشید.

ضمن آنکه در ساپراصنعت ، دوره‌های آموزشی سیسکو نیز توسط اساتید خبره هم به صورت عملی و هم تئوری برگزار می‌گردد. در صورت تمایل به آشنایی با محصولات سیسکو با همکاران ما در تماس باشید.

 


نویسنده مطلب mehdiam